Všichni teď řeší lávku v Dolní Březince a nové sloupky. Zabetonovat trubku do rozpadajícího se betonu a říct „vyřešeno"? To přece jde udělat mnohem líp.

Místo nadávání na sítích jsme si to zkusili spočítat. Kdyby se udělala poctivá, bytelná dřevěná lávka, která tam zapadne a bezpečně udrží kočárky i motorky, vyšlo by to podle našich odhadů zhruba na 80 až 120 tisíc. Žádné miliony. Březinka by si to rozhodně zasloužila.

1776886202693-most-brezinka-1.webp

Celá tahle situace ale ukazuje ještě jednu věc. Když už narazíte na rozbitou lavičku, díru v chodníku nebo právě rozpadající se lávku, nemáte to dneska městu jak jednoduše nahlásit. Tohle chceme změnit. Zavedeme jednoduchý online formulář na webu města.

Zkrátka to vyfotíte na mobil, pošlete a úřad hned ví, kde je problém a může ho řešit. A pro ty, co nechtějí klikat na internetu? Určíme konkrétního člověka přímo na úřadě, kterému to nahlásíte osobně a on už se postará.

Zároveň jsme přesvědčeni, že všechny místní části si zaslouží jasné financování. Zavedeme proto systém, kdy každá místní část získá z městského rozpočtu garantovanou a předvídatelnou částku. O tom, do čeho se tyto peníze investují, už by si měly rozhodovat osadní výbory. Rozhodnutí tak bude blíž místním.

Světlá prostě nekončí náměstím. Jdeme do toho srdcem!